• -25%

Filament PLA - Matná prírodná 1kg

DD PLA Natural MATT 1kg
DEVIL DESIGN
Podkladová farba
Ø Filament
Hmotnosť
Type Filament
26,36 €
19,77 € Zľava 25%
Množstvo

100% secure payments
  • Garantie un service de 100% satisfait ou remboursé. Garantie un service de 100% satisfait ou remboursé.
  • Expedition de votre commande en 48 heures maximum. Envoi du numéro de tracking pour un meilleur suivi. Expedition de votre commande en 48 heures maximum. Envoi du numéro de tracking pour un meilleur suivi.
  • DKI Racing accordera toute son attention en cas de demandes de retour ou échange. DKI Racing accordera toute son attention en cas de demandes de retour ou échange.
rating No review at the moment
Popis

PLA - tzv. startovní materiál pro 3D tisk (polylactic acid – kyselina polymléčná)

PLA (startovní materiál) získává čím dál větší popularitu z důvodu nenáročného tisku a zajímavou pohledovou kvalitou jednotlivých výtisků. Materiál je biologicky odbouratelný a vhodný pro tisk velkých objektů. Vedle ABS jde o nejpoužívanější materiál pro 3D tisk, je pružný, tvrdý a odolný jako jiné plasty. Výtisky při teplotách nad 60°C mohou ztrácet již své mechanické vlastnosti.

Doporučené nastavení tisku:

    Tryska: 200 - 220°C
    Podložka: 50 - 60 °C
    U barev s flitry doporučujeme trysku 0,47 mm a větší.
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

VÝHODY:

    startovní materiál pro 3D tisk
    jednoduché nastavení pro tisk
    biologicky odbouratelný materiál
    tvrdost a houževnatost
    nedeformuje se (malé smrštění při chladnutí)
    vhodné pro tisk větších modelů
    rozpustné v hydroxidu sodném


NEVÝHODY:

    křehkost
    nízká tepelná odolnost
     

SROVNÁNÍ ABS A PLA
Obecně 3D tisk je především závislí na přesnosti tisku. Přesnost samotného tisku je víceméně závislá na správné kalibraci samotné tiskárny. Pro tisk stěn je doporučována tloušťka minimálně 1 - 2 mm. S PLA je možné tisknout při nižších teplotách rohy a přechody více ostřejší a přesnější než s materiálem ABS. PLA při stejných podmínkách je méně odolné vůči teplotám než ABS. PLA začíná měknout cca při 60 °C, kdežto ABS až okolo 100 °C. ABS výtisky bývají převážně matného charakteru, PLA jsou spíše lesklé. Pokud tedy předpokládáte vyšší teploty okolo výsledného produktu, pak ABS je lepší volbou. PLA materiál je biologicky rozložitelný, kdežto materiál ABS nikoliv, ale lze jej recyklovat. PLA je vhodnější pro použití v potravinářství.

Detaily produktu
DD PLA Natural MATT 1kg
4 položky

Špecifické referencie

Click here to leave a review

16 ďalších produktov v rovnakej kategórii:

Follow us on Facebook